Oceán ostrov loď komiks. Komiksová kniha. Přepracovaná verze Tintin „Černý ostrov”. Sobi. Ostrov Svatého Matěje. Ostrov Svatého Matěje. Odlehlý výčnělek v Beringově moři 300 km od aljašské pevniny.
Vědecká stanice kresba. Nákladní loď sob komiks. 1944: Pobřežní stráž Spojených států amerických instaluje na ostrově Svatého Matěje rádiový navigační systém s velkým dosahem LORAN obsluhovaný posádkou 19 mužů. Na ostrov je vypuštěno 29 sobů jako záložní zdroj potravy. Po několika měsících je stanice vyřazena z provozu a posádka ostrov opouští. Sobi jsou ponecháni na ostrově.
Sobi pastva komiks. Louka hory kresba. Sobi se nacházejí na ostrově bohatém na jejich oblíbenou potravu – lišejníky. Díky hojnosti potravy a absenci přirozených predátorů se sobi velmi rychle množí.
Vědci sobi stádo komiks. Ostrov mrož kresba. Léto 1957: Na ostrov Svatého Matěje přijíždí vědecká výprava. Za pouhých 13 let se velikost sobího stáda nafoukla z původních 29 na 1350 jedinců. Vykrmeni výživnou stravou plnou lišejníků jsou sobi ve výborné kondici.
Vrtulník sobi stádo komiks. Pasoucí se sobi tráva kresba. Léto 1963: Vědecká výprava znovu přijíždí na ostrov Svatého Matěje. Za šest let se populace sobů zvýšila z 1350 kusů na 6000. Početné sobí stádo svou obrovskou chutí k jídlu zlikvidovalo veškerý lišejník na ostrově a zvířata nyní spásají ostřici. Z důvodu konkurenčního boje o potravu klesla od poslední návštěvy hmotnost zvířat.
Sobi kosti komiks. Mrtví sobi paroží kresba. Léto 1966: Vědci se vracejí na ostrov Svatého Matěje. Nalézají ostrov posetý sobími kostrami. Z populace čítající 6000 zvířat zbývá pouze 42 sobů: 41 samic a jeden neplodný samec. Není zde žádné mládě.
Graf. Mořští práci oceán komiks. Kvůli omezeným zdrojům potravy na ostrově nebyla sobí populace schopna přežít tuhou zimu. V rámci několika měsíců klesla populace o více než 99 %. Bez možnosti rozmnožování populace sobů v osmdesátých letech definitivně vyhynula.
Ostrov oceán kresba. Zeměkoule komiks. Nedotčené přírodní zdroje ostrova se staly zdrojem blahobytu sobů, zároveň však i jejich zkázou. Ostrov měl omezenou velikost a ani jeho zdroje nebyly neomezené. A jak velký je náš ostrov?

Podpořte mé osobité komiksy! Kupte si PDF za 2 USD. Použijte PayPal, Bitcoin nebo platební kartu! Upravte cenu a věnujte víc.Nebo se staňte pravidelným měsíčním patronem pomocí Patreon.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *